DUBEN NA ZAHRÁDCE 2

In Okrasná zahrada by walsla

Hezké počasí, voňavá půda a práce, která nás těší, i když mnohdy hubujeme, kolik že jí máme. Duben a zahrádka – to prostě patří k sobě.
Okrasné stromy
Rozhodli jsme se pro nové okrasné stromky a keře? – právě nastal čas na výsadbu, aby si během sezony vytvořily bohatý kořenový systém a nemusely se bát chladné zimy.
Trvalky a okrasné keře
Po zimě jim dopřejeme bohatou zálivku, přihnojíme a kolem nich nasteleme mulč.
Cibuloviny
Cibuloviny nenecháme vysilovat a odstraníme odkvetlé květy dřív, než se začnou vytvářet semeníky, ale listy jim ponecháme, dokud nezežloutnou. Můžeme je také přihnojit.
Plevel
Samozřejmě s radostí, že už nám začíná růst tráva, jarní cibuloviny, v záhoncích se připravují semena – objevuje se s velkou vůlí k životu i plevel. A nám nezbývá než mu vyhlásit boj a co nejdříve proti němu zakročit – na skalce, v trávníku, na záhoncích i na chodníčku.